Wielokulturowa przygoda - zajęcia integracyjne

W roku szkolnym 2020/2021 w szkole realizowana jest innowacja „Wielokulturowa przygoda-zajęcia integracyjne”.
Niniejsza innowacja opiera się na zmianie i uatrakcyjnieniu sposobu pracy z dziećmi państw trzecich w celu zintegrowania ich z dziećmi polskimi. Ma służyć zaangażowaniu uczniów obcojęzycznych w aktywne działania szkoły oraz upowszechnianiu wśród nich wiedzy o Polsce, jej historii, geografii, teatrze i sztuce poprzez aktywne formy pracy. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do kreatywności i pokonywania lęku. Jej zadaniem jest przekonanie dzieci, że tylko praca zespołowa jest efektywna. Pozwoli też włączyć uczniów polskich w pomoc rówieśnikom. W okresie epidemii staje się też bardzo ważnym filarem w zapobieganiu wielu kryzysom.
W ramach innowacji uczniowie z klas I - VIII biorą udział w zajęciach języka polskiego oraz integracyjnych zajęciach teatralnych i plastycznych, a także poświęconych odkrywaniu naszego kraju „Polska- kraj różnorodności i wieloletnich tradycji”.
Innowację realizują nauczycielki: Olga Gambal, Marzena Kasińska, Barbara Marczuk i Beata Scharfenstein-Kapuścińska.

Wytworzono:2021-06-28 20:35przez:
Opublikowano:2021-06-28 20:35przez: