Rok Wisławy Szymborskiej

W naszej szkole dużo się dzieje … Na języku polskim się dzieje … 2023 to rok naszej Noblistki – Pani Wisławy Szymborskiej. W ramach przedsięwzięcia JĘZYK POLSKI NIE MUSI BYĆ NUDNY oraz TYGODNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO, klasy 4 – 8 miały możliwość tworzenia zabawnych dwuwersowych wierszyków, których twórczynią jest Pani Wisława. Skąd się wzięły lepieje? Lepiej lub lepiuch to krótki, często nonsensowny, jednozdaniowy wierszyk, w którym pierwszy wers zaczyna się od słów „Lepiej...” lub „Lepsza (lepszy, lepsze)”, zaś drugi wers od spójnika „niż” lub „niźli”. Plotka głosi, że kiedyś niezadowolony klient w jakiejś restauracji na karcie dań przy jednej z potraw umieścił dopisek, że flaki, które jadł były „okropne”. Notkę tę zobaczyła Szymborska i … stąd się wzięły lepieje.
Poniżej – lepieje naszych uczniów. Miłego czytania i … dużo uśmiechu!
nauczycielki języka polskiego – Agnieszka i Monika

Wytworzono:2023-04-02 17:02przez: