Czwórka wita zawodowo

Dziś w Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy odbyła się II edycja międzyszkolnego cyklu spotkań zawodoznawczych „Zostań, kim chcesz! Czwórka Wita Zawodowo“, które w tym roku ponownie zorganizowaliśmy wraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy Patronat nad naszą imprezą objęła Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a sponsorem świeżych, pachnących sałatek zostało przedsiębiorstwo Eisberg Polska

Niezwykle miło było nam gościć panią dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Halinę Gawin-Majewską, panią Aleksandrę Cichoń, inspektora ds. organizacji pracy szkół podstawowych, nauczycieli- opiekunów oraz młodzież z legnickich szkół podstawowych.
W tym roku skupiliśmy się na zawodach artystycznych oraz branży beauty, tj. fryzjer, wizażysta, stylista oraz fotograf. Nad pracą uczniów czuwali nauczyciele- specjaliści z CKZiU w Legnicy, panie:
• p. Olena Gefko - wizażystka
• p. Katarzyna Kućko – nauczycielka fryzjerstwa
• p. Renata Luty-Pakuła - stylistka
• p. Iwona Starosta - stylistka
oraz Pan Tomasz Niziołek – nauczyciel fotografii.
Spotkanie nasze nie miało charakteru konkursu, a uczniowie zamiast rywalizować, współpracowali, realizując wyznaczone zadania pod okiem nauczyciela-specjalisty.
W tej edycji uczniowie musieli wykazać się kreatywnością podczas wykonywania makijażu oraz fryzur. Ponadto, poznali swoje umiejętności projektowania oraz uszyli torby z dostępnych akcesoriów oraz materiałów pasmanteryjnych. Uczniowie, goście mogli także wziąć udział w sesji fotograficznej. Na zakończenie, wyniki swojej pracy zaprezentowali na „pokazie mody”.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za świetną zabawę i wysoką frekwencję. Czekamy na Was już za rok!
Dziękujemy CKZiU za kolejną udaną współpracę.
Słowa podziękowania kierujemy także do naszych uczniów i rodziców za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia!

Wytworzono:2024-02-28 22:47przez:
Opublikowano:2024-02-28 22:49przez: