*****

*****

Projekty unijne

Losowa Fotka

Przeczytaj, bo warto

Nawigacja

Janusz Pych

Janusz Pych, uczeń klasy V A, swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczął w wieku 5 lat. Od 3 lat partneruje mu Julia Zysnarska, uczennica SPNr 18, kl. V. Trenują razem pod czujnym okiem trenera, P. Janusza Narajewskiego Klubu Sportowego TAKT Legnica, przy MCK Legnica. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu i trwają średnio 1,5 godziny. Pary biorą udział w turniejach tanecznych, które są oceniane wg poszczególnych klas i wieku. Janusz uczestniczy też w warsztatach tańca sportowego i obozach tanecznych, prowadzonych przez znanych tancerzy, na których uczą się różnych form tańca. Oprócz zajęć uczestniczą w specjalnych lekcjach, prowadzonych przez aktualnych mistrzów tańca. Najważniejsze turnieje w których wziął udział to:
- grudzień 2014 r. pierwszy turniej taneczny, VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy, w kat. do 7 lat. kl. H. Razem z poprzednią partnerką zajął 1 miejsce. Otrzymał też specjalną nagrodę dla najmłodszego tancerza.
- kwiecień 2017 r., VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy, w kat. 8-9 lat., kl. G. Razem z Julią zajęli 2 miejsce.
- październik 2017 r. Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego PTT 2017 w Jeleniej Górze, w kategorii 8-9 Open. Razem z Julią zajęli 1 miejsce. Było to bardzo prestiżowe i największe ich osiągnięcie.
- w 2018 r. uczestniczył w 6 turniejach, w kat. 10-11 lat, kl. E i F.
- w 2019 r. uczestniczył w 8 turniejach, w kat. 10-11 lat, kl. E i F
Ale turnieje taneczne to nie wszystko. Są też pokazy i koncerty np. Karnawałowy pokaz taneczny z pączkiem, Koncerty z okazji Dnia Mamy, Babci, Nauczyciela i inne okolicznościowe.
Taniec to świetna przygoda, ale też ciężka praca. Wymaga cierpliwości i wytrwałości. Janusz uczy się nie tylko kolejnych „ kroków”, ale też nawiązuje przyjaźnie, uczy się pokonywać stres, godzić się z niepowodzeniami. Taniec wymaga współpracy a współpraca i zgoda to klucz do sukcesu, nawet jeśli, nie od razu staje się na podium. Taniec to też pokazywanie pewnych wzorców. Janusz wraz z kolegami podpatrują swoich trenerów, starają się ich naśladować i cieszą się z tego, że są uczniami znanych tancerzy.


Wygenerowano w sekund: 0.01
216,307 unikalne wizyty