JESIEŃ W MOIM MIEŚCIE

JESIEŃ W MOIM MIEŚCIEUczniowie z klas I – III mogli zabawić się w fotografów i podczas spacerów z rodzicami uchwycić obiektywem piękno naszego miasta jesienią. Zdjęcia przekazane na konkurs przedstawiały urodę tej bogatej pory roku. Panie Renata Kret i Joanna Gruzińska, które miały za zadanie wybrać najlepsze zdjęcia, długo zastanawiały się nad werdyktem. Ostatecznie, biorąc pod uwagę barwę, kreatywność, treść fotografii i wrażenie artystyczne wyróżnione zostały zdjęcia Yelizavety Kriuchkovej, Gabrieli Witkowskiej i Zofii Słaboszewskiej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w konkursie i zachęcamy do rozwijania swojego talentu

POWIĘKSZYŁ SIĘ KSIĘGOZBIÓR NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

W październiku 2019 roku nasza szkoła złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Wszystkie klasy przystąpiły do realizacji projektów edukacyjnych propagujących czytanie książek. Uczniowie brali też udział w wydarzeniach promujących czytelnictwo. Za przyznane środki finansowe zakupiono 805 książek do biblioteki szkolnej.

Joanna Gruzińska

Lista zakupionych książek jest pod tym adresem.

MALUCHY LUBIĄ WIERSZE

MALUCHY LUBIĄ WIERSZE„Maluchy lubią wiersze” to konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III, który w naszej szkole od lat cieszy się wielką popularnością. W ubiegłym roku szkolnym niesprzyjające okoliczności uniemożliwiły jego przeprowadzenie, a obecnie organizatorzy musieli zadbać o szczególne warunki i bezpieczeństwo uczestników. Wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej zaprezentować przed mało liczną publicznością. Recytatorzy zadbali o właściwy dobór utworów wybierając często humorystyczne i mniej znane utwory dla dzieci.
Jury doceniło talent najlepszych deklamatorów i wydało następujący werdykt:
I miejsce: Zofia Słaboszewska – I c, Lesław Siwek – II b, Kornelia Mieczkowska – III b
II miejsce: Hanna Jakubowczak – I b, Laura Bielaczyc – III c
III miejsce: Anna Gwiżdż – I a, Zuzanna Wójcik – III b
Wyróżnienie: Konstancja Salamandra – I c, Aleksandra Jakubowczak – I b
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych występów

Joanna Gruzińska
Dorota Hoszman

Uwaga Rodzice!

Szanowni Rodzice

Powołując się na informację Ministerstwa Edukacji Narodowej (gov.pl ) od 9 listopada do 29 listopada 2020 r. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla klas 4 – 8 oraz wprowadzona nauka zdalna dla uczniów klas 1 – 3.

Nauka i opieka dla dzieci z oddziału przedszkolnego pozostaje bez zmian.

Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Obiady będą przygotowywane tylko dla dzieci przebywających w oddziale przedszkolnym.

Dla uczniów klas 8 – będą zorganizowane konsultacje indywidualne lub w małych grupach po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby wychowawcy klasy.

Artur Wira

List od Dolnosląskiego Kuratora Oświaty

Dolnośląski Kurator Oświaty przesłał list do Dyrektorów i Nauczycieli.

Tekst listu znajduje się pod linkiem