Życzenia

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy,
aby wakacje były ciepłe i radosne.
Odpoczywajcie, nabierajcie sił
z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia we wrześniu

List od Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego

Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice!

Piątek, 26 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego dla 12.406 uczniów wszystkich legnickich szkół oraz dla około 1.700 nauczycieli. Jednak w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie będzie tradycyjnych uroczystości, nie rozlegnie się ostatni szkolny dzwonek przed wakacjami.

To był rok wyjątkowy, pełen niespotykanych nigdy przeszkód, a nawet zagrożeń. Wszyscy podejmowaliśmy trudne wyzwania. Dotychczasowe, tradycyjne zajęcia edukacyjne w szkołach musiały być odwołane ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa całej oświatowej społeczności. Uczenie się i nauczanie przeniesione zostało w rzeczywistość wirtualną. Proces edukacyjny prowadzony był zdalnie.
Dziękuję nauczycielom, pedagogom, wychowawcom, a szczególnie uczniom i bardzo wspierających ich rodzicom, którzy wspólnie oswoili nowy system krzewienia edukacji z pełnym poświęceniem i skutecznością.

Wkrótce wakacje, na które uczniowie zawsze wyczekują. Pragnę dla Was, by były one odpoczynkiem od wcześniejszych obowiązków, przyniosły radość i wytchnienie. Ale przede wszystkim niech będą bezpieczne. Dbajcie o siebie, o swoje zdrowie, o swoich bliskich i przyjaciół.

Szczęśliwych wakacji!
Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

WASZE KSIĄŻKI ŻYJĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Już po raz kolejny podsumowujemy akcję zbiórki książek do biblioteki szkolnej. Nasze przedsięwzięcie ma na celu wzbogacenie księgozbioru o nowe, ciekawe tytuły, po które chętnie będą sięgać nasi czytelnicy. Jest to też wspaniały pomysł na przedłużenie życia książek, aby trafiały w nowe ręce i nie pozostawały zapomniane na domowych półkach.

W tym roku szkolnym do urozmaicenia naszego księgozbioru o 182 pozycje przyczynili się rodzice, nauczyciele, i uczniowie naszej szkoły.

Szczególnie pragniemy podziękować Państwu Irenie i Zdzisławowi Hanotom, którzy przekazali nam swój księgozbiór gromadzony przez lata.

A oto lista naszych Darczyńców:
Państwo Irena i Zdzisław Hanotowie
Pani Joanna Murdza
Pani Barbara Marczuk
Pani Lilianna Raba
Pani Joanna Gruzińska
Wiktoria Jeżewska z III a
Bartosz Kłębucki z II a
Radosław Piotrowski z VIII b
Amelia Pukała z III b
Aleksandra Stankiewicz z II a
Hanna Stankiewicz z VII b
Kacper Turbański z V b

Serdecznie dziękujemy.

Wieści ze świetlicy

Mimo, że pracujemy zdalnie, w szkole odbywają się zajęcia dla najmłodszych. Oto prace naszych podopiecznych. Część z nich na pewno trafiła jako niespodzianka dla Tatusiów z okazji ,,Dnia Ojca".

Pozdrawiamy wszystkich ze szkolnej ławy i życzymy udanych wakacji

Panie ze świetlicy

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii oraz liczbą oddziałów w szkole zakończenie roku szkolnego 2019 / 2020 nie odbędzie się w tradycyjny sposób.

Świadectwa promocyjne oraz ukończenia szkoły będą rozdawane uczniom klas III i VIII w sali gimnastycznej według poniższego harmonogramu.

Uczniom klas I i II oraz IV,V,VI i VII świadectwa będą przekazywane przy wejściach do szkoły.

Uczniowie odbierający świadectwa muszą mieć założone maseczki ochronne.

Udział w rozdawaniu świadectw jest nieobowiązkowy. Decyzję podejmuje rodzic. Istnieje możliwość odbioru świadectw w czasie trwania wakacji w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 14.00. Świadectwa, które nie zostaną odebrane w czasie wakacji zostaną rozdane uczniom przez wychowawców we wrześniu.

Artur Wira

Harmonogram zakończenia roku szkolnego