„ZOSTAŃ, KIM CHCESZ! CZWÓRKA WITA ZAWODOWO”

18 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy zainaugurowano cykl

Międzyszkolnych Spotkań Zawodoznawczych pod hasłem: „ZOSTAŃ, KIM CHCESZ! CZWÓRKA WITA ZAWODOWO”

Celem I edycji uroczystości było przybliżenie młodzieży ostatnich klas dwunastu legnickich szkół podstawowych specyfiki zawodów z grupy zawodów gastronomicznych: kucharza, kelnera i dietetyka.

Spotkanie nie miało charakteru konkursu, uczniowie zamiast rywalizować, współpracowali w grupach, realizując wyznaczone zadania. Dzięki udziałowi w tych warsztatach nie tylko poznali specyfikę poszczególnych zawodów, odkryli własne predyspozycje i mocne strony, ale również nawiązali kontakty z rówieśnikami z innych placówek.

Pracę każdej grupy zaplanowały i zorganizowały panie uczące przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy – współorganizatora spotkania.

Swoim doświadczeniem podzielili się również uczniowie reprezentujący CKZiU, którzy byli wielkim wsparciem dla młodszych kolegów.

Kucharze pod opieką Pani Doroty Jankowiak przygotowali pyszne tosty, sałatki warzywne, upiekli smaczne i apetycznie wyglądające muffinki. Dietetycy prowadzeni przez Panią Michalinę Rolę opracowali piramidy żywieniowe, talerze zdrowego żywienia i nauczyli się obliczać BMI. Kelnerzy zaś, pod kierunkiem Pani Marty Gagat, profesjonalnie nakryli 10 stołów i z wielką gracją serwowali zebranym przygotowane przez kucharzy potrawy.

Ponadto mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach naszej szkoły wspaniałych gości:

Panią Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Miasta Legnicy, Panią Halinę Gawin- Majewską, Panią Izabelę Stasiak-Kicielińską - Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy oraz przedstawicieli Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która objęła patronatem naszą uroczystość: Pana Karola Golika, Menadżera ds. Klastrów oraz Panią Annę Prokopczak, Manadżera do spraw Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

Pełne zainteresowania i szacunku relacje młodzieży, wspólna kreatywna praca, pomoc otwartych, komunikatywnych Specjalistów sprawiły, że I Edycja Międzyszkolnych Spotkań Zawodoznawczych „Zostań, kim chcesz! Czwórka wita zawodowo” wszystkim przyniosła dużo satysfakcji, a atmosfera spotkania na zawsze pozostanie w sercach wszystkich.

Dziękujemy Uczestnikom i zapraszamy za rok, a firmie Eisberg Polska za wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Renata Bieńkowska, Marzena Kasińska, Joanna Nimiro, Katarzyna Długosz, Edyta Paczyńska, Dorota Hoszman, Beata Bednarowska.

Wytworzono:2023-01-22 18:16przez:
Opublikowano:2023-01-20 18:59przez: