Język polski nie musi być nudny …

Kto powiedział, że lekcje w szkole muszą być nudne? Nasze polonistki – panie Monika i Agnieszka udowadniają, że tak nie jest. W II semestrze prowadzą przedsięwzięcie, które ma na celu pokazanie, że polszczyzną można się bawić, a przy tym – wiele nauczyć. Zajęcia odbywają się na różnych poziomach edukacyjnych – od klasy 4 do 8. Dotychczas odbyły się III części przedsięwzięcia. Pierwsze związane było z walentynkami – uczniowie mieli kolorowanki, gry z wyszukiwaniem części mowy, ćwiczyli pisanie zaproszeń. Kolejna część przedsięwzięcia dotyczyła Dnia Kobiet. Uczeń kl. 8 E – Franciszek Giza zaprezentował specjalnie na tę okazję przygotowaną parodię „Żony modnej” I. Krasickiego, a klasy 4 – 8 bawiły się polszczyzną. Było wyszukiwanie synonimów, tworzenie rodzin wyrazów, a klasy ósme mogły poćwiczyć do nadchodzącego wielkimi krokami egzaminu po szkole podstawowej i mierzyły się z zadaniami, których hasłem przewodnim była KOBIETA. Trzecia część przedsięwzięcia to CZĘŚCI MOWY. Tu bawiły się klasy piąte. Zadania były różne – jedno było baaaardzo zabawne, inne miało smak pizzy, w innym z kolei detektywi z klasy 5 „a” i 5 „c” poszukiwali w czeluściach szafy schowanych tam przyimków. Nikt się nie nudził, każdy pracował. Owszem – był hałas jak to podczas pracy w grupach, ale wszyscy rozwiązywali zadania z zapałem i nie było ani jednego ucznia, który siedziałby z założonymi rękami. Czy się podobało? Emotki, jakie mieli narysować po zakończonej lekcji mówią chyba same za siebie! Nooo …. Po takiej pracy nie będzie zapewne ani jednej złej oceny ze sprawdzianu. Piątoklasiści – 3mamy kciuki!
Zapraszamy do galerii.
Panie od polskiego – Monika i Agnieszka