XLVIII Zlot Krajoznawczy Legnickie Pole

15 kwietnia 2023 roku odbył się XLVIII Zlot Krajoznawczy do Legnickiego Pola. Trasa nasza zaczęła się od drogowskazu poczty z czasów Sasów. Następnie odwiedziliśmy Gniewomierz, a w nim kościół św. Antoniego. W Legnickim Polu zwiedziliśmy wystawę w muzeum. W szkole odbyły się konkursy: krajoznawczy, na najładniejszego i własnoręcznie wykonanego latawca (Adrian oraz Miłosz z kl. 4b zajęli drugie miejsce), plastyczny (w nim zwyciężyła Ola z kl. 5a), na stworzenie rycerskiego stroju (rycerzem był Romek z 4b, a strój dla niego stworzyli: Ola (5a), Oliwier (4a) i Nadia (4a), w tej konkurencji zdobyliśmy drugie miejsce) oraz sportowe.

Do następnego rajdu!

Uczestnicy wraz z p. Katarzyną Kryś-Gaudyn