"Rodzina Ulmów - bohaterscy Samarytanie z Markowej"

Skromna rodzina Ulmów z Podkarpacia, która wykazała się bohaterską postawą i odwagą ratując swoich żydowskich sąsiadów, we wrześniu 2023 r. była na ustach całego Świata. Losy Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci, którzy zostali brutalnie zamordowani 79. lat temu przez niemieckich oprawców zainspirowały koordynatorki szkolnego przedsięwzięcia "O losach Polaków ratujących ludność pochodzenia żydowskiego w czasie II wojny światowej" do zorganizowania szkolnego konkursu dla klas 5-8.

Uczniowie przygotowali albumy o życiu i męczeńskiej śmierci rodziny Ulmów, która pośmiertnie uhonorowana za swoje poświęcenie dla innych ludzi. Prace zostały wyeksponowane w holu szkoły. Laureatami konkursu zostali:

Laureaci w kategorii klasy 5

I miejsce Natalia Garbacz kl. 5b