Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. 13. edycja akcji (ŚDTM 2023) odbędzie się 17 listopada 2023.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

17 listopada odbył się konkurs matematyczny dla klas trzecich "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Mistrzami tabliczki mnożenia zastali : Filip Jankowiak 3c, Wiktoria Bojczuk 3b, Lena Kula 3c. Wyróżnienie w konkursie otrzymali: Iwan Matskul 3a, Klaudiusz Rzepiak 3c, Marlena Gudanowicz 3c.

W klasach starszych odbyły się "pojedynki" na znajomość tabliczki mnożenia. W klasie 7a wygrał Damian Tarnaski; w 6a - Varvara Hetsman; w 5a - Jan Sulwiński a, w 5 b - Lesław Wetulani.

Gratulujemy!

Wioletta Mosiołek