Scenariusze lekcji

W tym roku szkolnym, po raz kolejny, nauczycielki klas I-III realizują projekt „Scenariusze lekcji”. Są to zajęcia prowadzone przez nauczycieli, a stworzone przez naukowców i popularyzatorów nauki. Projekty edukacyjne dotyczą różnych dziedzin nauki.
Każdy z nich składa się z cyklu 8 zajęć powiązanych ze sobą tematycznie, bazujących na projektach serwisu ”Scenariusze lekcji”.
Program wspierany jest prze MEN oraz Fundację „Uniwersytet Dzieci”

Pani Krystyna Piwońska wybrała ścieżkę „Ekologia (Klimatyczna Klasa). Jak chronić środowisko?”
Dzięki niemu uczniowie dowiedzą się, jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać?
Projekt ułatwi realizację wyjątkowych, pełnych obserwacji i doświadczeń lekcji przyrody!

Pani Beata Scharfenstein-Kapuścińska i Pani Magdalena Tymburska zrealizują „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”
Pozwoli on rozwinąć w uczniach postawę przedsiębiorczą, bazując na bajkowych bohaterach! Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat mechanizmów ekonomicznych i rynkowych. Jej fundamentem jest umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania.
Uczniowie – studenci otrzymują indeksy, w których otrzymują zaliczenia kolejnych projektów. Na zakończenie każdy „student” zostanie wyróżniony dyplomem.
Życzymy uczniom powodzenia w realizacji projektów!

Nauczycielki klas I - III

Wytworzono:2021-06-28 20:31przez: