DLA ÓSMOKLASISTÓW

Poniżej podajemy najważniejsze informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII.

W 2023 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

• języka polskiego
  • matematyki
  • języka obcego nowożytnego

Przebieg egzaminu ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎ (13-15 czerwca 2023)

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

pierwszego dnia 23 MAJA 2023 (wtorek, godzina 9.00) – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

drugiego dnia 24 MAJA 2022 (środa , godzina 9.00) – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

trzeciego dnia 25 MAJA (czwartek , godzina 9.00) – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem ( nie może to być długopis zmazywalny), a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎Można mieć ze sobą na egzaminie również małą butelkę z wodą , którą zdający stawia przy swoim stoliku na podłodze.

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Na egzamin uczniowie przychodzą w strojach galowych.

Egzamin będzie odbywał się w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty w systemie elektronicznym: 3 lipca 2023 r.

Termin wydania zdającym zaświadczeń o wynikach egzaminu 6-7 lipca 2023 r.

Szczegółowy harmonogram, zasady wejść na salę egzaminacyjną oraz przebieg egzaminu w dniach 23-25 maja 2023 będzie podany w późniejszym czasie przez wychowawców.

Wytworzono:2021-07-25 19:35przez:
Opublikowano:2021-07-25 16:42przez: