XXXI Dzień pamięci o św. Janie Pawle II

20 października 2021 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy znalazły się delegacje TPD działające w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z naszego miasta i okolic, aby uczcić pamięć naszego wielkiego rodaka, jakim jest Jan Paweł II. Na tę okoliczność przygotowano program słowno-muzyczny oraz występy przedstawicieli kół TPD. Była to wielka kulturalna uczta dla wszystkich przybyłych.

Prezes Kazimierz Pleśniak przedstawił działalność TPD na rzecz upowszechniania
i popularyzowania św. Jana Pawła II wśród dzieci i młodzieży. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone odznaki PRZYJACIELA DZIECKA oraz  Medale Wdzięczności Stulecia TPD w Polsce i 75-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Dolnym Śląsku.
Ostatnim punktem spotkania było wspólne odśpiewanie Barki i degustacja papieskich kremówek.
Naszą szkołę reprezentowały: Sara Mielniczuk, Wiktoria Jaśniewicz, Klaudia Grzelak oraz opiekunowie p. Lila Matuk i p. Beata Bednarowska.

Beata Bednarowska

Wytworzono:2021-10-27 15:26przez: