PASOWANIE

16 listopada 2021 roku był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów z klasy 1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Włodzimierza Puchalskiego w Legnicy. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet prawowitych uczniów szkoły. Pasowanie na ucznia to jedna z najbardziej oczekiwanych uroczystości dla każdego pierwszaka i jego rodziców.

Tegoroczne spotkanie odbywało się w reżimie sanitarnym, każda z klas osobno.
W tym najważniejszym dniu, na początku szkolnej edukacji, towarzyszyli im rodzice. To właśnie dla nich "pierwszaki" przygotowały część artystyczną.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Renatę Bieńkowską. Dzieci świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin, udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy.
Po uroczystości uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez rodziców.
Spotkanie zakończyło się  słodkim poczęstunkiem.
M. Molga, B.Kapuścińska

Wytworzono:2021-11-21 12:10przez: