Konkurs Matematyczne Preteksty

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie Matematyczne Preteksty.

Informacje poniżej

K. Kryś-Gaudyn

Uczestnikiem Konkursu Matematyczne Preteksty (KMP) może być uczeń szkoły podstawowej, który zostanie prawidłowo zgłoszony, bezpośrednio u organizatora konkursu, i otrzyma swój indywidualny [identyfikator uczestnika] oraz za którego zostanie dokonana prawidłowa wpłata wpisowego (w poprawnej formie i we właściwym terminie).

Osoby niepełnoletnie mogą być zgłaszane wyłącznie przez ich rodziców (lub opiekunów prawnych).

Chętni uczniowie otrzymują identyfikator placówki (CAWRUE747D) a następnie poprawnie wypełniają i wysyłają formularz „Zgłoszenie uczestnika”

Poprawnie zgłoszony uczestnik otrzymuje swój indywidualny [identyfikator uczestnika] (potrzebny m.in. do przesyłania odpowiedzi do zadań) bezpośrednio od organizatora konkursu.
Uczestnik startujący w ramach szkoły/przedszkola może go również otrzymać od swojego koordynatora, kilka dni przed upływem terminu udzielania odpowiedzi do zadań I etapu konkursu.

Uczestnicy mogą rozwiązywać zadania I etapu bieżącej edycji konkursu, od chwili otrzymania dostępu do nich: 1) bezpośrednio od organizatora konkursu, albo 2) od koordynatora konkursu w swojej placówce. Dostęp do tekstów i zadań I etapu konkursu zostanie przekazany wyłącznie tym uczestnikom, za których została dokonana prawidłowa płatność.

Uczestnicy rozwiązują zadania samodzielnie.
W przypadku uczestników kategorii SP0, SP1, SP2 lub SP3, rodzice lub inni opiekunowie mogą pomagać przy czytaniu tekstu konkursowego i treści zadań, zarówno w pierwszym, jak i w drugim etapie konkursu.

Dostęp do zadań I etapu bieżącej edycji konkursu będzie przekazywany od 26 listopada 2021 r., tym uczestnikom, za których została dokonana prawidłowa płatność. Jednorazowy koszt uczestnictwa, w jednej kategorii konkursowej, to 15 zł dla uczestników startujących w ramach szkoły. Opłaty wpisowego przyjmowane są wyłącznie przelewem na konto bankowe organizatora konkursu, zgodnie z otrzymaną od niego instrukcją, od osób zgłaszających uczestników.

Uczestnicy konkursu mogą być zgłaszani najpóźniej do 5 stycznia 2022 r.

Wszelkie płatności za udział uczestników w konkursie muszą zostać dokonane najpóźniej do 7 stycznia 2022 r

Około 5 stycznia 2022 r.uczestnicy, za których wcześniej dokonano prawidłowej płatności, otrzymają dostęp do Karty odpowiedzi do zadań I etapu konkursu.

Uczestnicy używają indywidualnych [identyfikatorów uczestników] od 11 stycznia 2022 r., do indywidualnego przesyłania odpowiedzi do zadań I etapu bieżącej edycji konkursu.

Ostateczny termin przesłania odpowiedzi w I etapie bieżącej edycji konkursu to 14 stycznia 2022 r.

II etap konkursu odbędzie się we wtorek 15 marca 2022 r., w godzinach: 10:00-11:30 i będzie miał formę jednorazowego testu pisemnego.

Szczegółowy regulamin

Archiwalne zajęcia treningowe