We Wrzosowej Krainie

Uczniowie z klasy 2c i 3c odwiedzili Borówki, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym Wrzosowa Kraina spędzili niezapomniane chwile.

Podczas spaceru po lesie dzieci podziwiały szykującą się do jesieni przyrodę. Widziały kwitnące wrzosy, co krok napotykały na wspaniałe okazy grzybów i z bliska obejrzały ogromną lipę – pomnik przyrody. W trakcie warsztatów zielarskich każdy miał okazję rozpoznawać po zapachu różne zioła, z których później mógł wykonać aromatyczne woreczki. Prawdziwą atrakcją było dla wszystkich samodzielne wykonanie pierogów litewskich i zjedzenie ich z wielkim apetytem po uprzednim usmażeniu. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu też bardzo się dzieciom podobały. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do Legnicy.

Joanna Gruzińska
Dorota Hoszman