Wycieczka klasy 4b i 5a

Małopolska zachwyca różnorodnością i bogactwem atrakcji, o czym przekonali się uczniowie klasy 4b i 5a podczas pełnej wrażeń dwudniowej wycieczki.

Kraków przywitał nas piękną, słoneczna pogodą. Zwiedziliśmy Wawel, wielowiekową siedzibę polskich królów i symbol polskiej państwowości. U stóp królewskiego zamku przywitał nas ziejący ogniem Smok Wawelski. Przespacerowaliśmy się bulwarami, z których rozciąga się widok na Wisłę i zabytki.

Następnym punktem na mapie była Wieliczka. W kopalni soli uczniowie zeszli w dół na głębokość 135 metrów pokonując 800 schodów, a następnie rozpoczęli zwiedzanie tego niezwykłego miejsca przemierzając 3 km krętych korytarzy. Podziwiali wykute w soli komory, kaplice, podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie, unikatowe solne rzeźby. Wycieczka do Wieliczki to także dawka zdrowia. W wykutej z soli komorze, gdzie panuje mikroklimat, a powietrze przesiąknięte jest jodem spędzili 135 metrów pod ziemią noc.
Prawdziwą górniczą windą następnego dnia wyjechaliśmy na powierzchnię i udaliśmy się do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia.
Uczniowie rzucili się w wir dobrej zabawy.

Po dniu pełnym niesamowitych wrażeń wróciliśmy do Legnicy.

Ewa Stawecka, Beata Bednarowska, Katarzyna Kryś-Gaudyn

Wytworzono:2023-05-15 21:45przez: