„Sprzątanie Świata Polska 2021”

Już po raz 28. odbyła się akcja masowego sprzątania Polski, a dokładnie miejsc, w których lubimy wypoczywać, rozkoszując się pięknem natury. I tym razem zrobiliśmy to nie tylko po to, by ulżyć środowisku naturalnemu, ale by zachęcić nas wszystkich do nieśmiecenia w naturze. Stąd tegoroczne hasło „Myślę, więc nie śmiecę”. Zaopatrzeni w worki i rękawice uczniowie naszej szkoły odwiedzili Park Miejski, okolice Zamku Piastowskiego oraz Kąpielisko Północne. Niestety, przyniesione worki zostały bardzo szybko zapełnione. A przecież śmieci porzucone w naturze to nie tylko zagrożenie dla bioróżnorodności, ale i dla naszego zdrowia. Warto o tym pomyśleć, zanim bezmyślnie wyrzucimy pustą butelkę, czy puszkę po właśnie wypitym napoju.

Koordynator Violetta Grzeszczuk

Wytworzono:2021-09-20 20:55przez: